gazpostach
електронний сертифікат

COVID-сертифікати поки не дають права вільно подорожувати до країн Євросоюзу

Мешканцям Тернопілля навіть з COVID-сертифікатами поки зась вільно подорожувати Європою


До уваги мешканців Тернопільщини, які зібрались у закордонні мандри: наші українські COVID-сертифікати поки не дають права вільно подорожувати до країн Євросоюзу.

Про це в ефірі одного з телеканалів повідомив провідний експерт МОЗ у боротьбі з COVID-19 Сергій Дубров. Справа в тому, що кожна країна ЄС сама ухвалює рішення, на яких умовах пускати українців.

За словами фахівця, Євросоюз схвалив внесення нашої країни до “зеленої зони”, але кожна країна приймає рішення для можливості в’їзду для громадян з України на свою територію. До прикладу, Австрія та Нідерланди дозволили в’їзд вакцинованим особам, якщо після вакцинації минуло вже 14 днів. А от Італія, наприклад, ще цього не дозволяє. Тобто, подорожі з туризмом заборонені.

“Ковідні сертифікати, ті, що є зараз у додатку “Дія”, для тих, хто встиг їх отримати, оскільки вони тестуються, дійсно включають інформацію про номер закордонного паспорта і про назву вакцини, якою вакцинувалися, інформація, коли вакцинувалися і термін дії сертифікату. Але поки що цей сертифікат не дає права вільно подорожувати до країн ЄС. Треба дивитися на сайті МЗС конкретно по кожній країні. Ряд країн дійсно дозволяють вакцинованим українцям з метою туризму відвідувати країни”, – пояснив Сергій Дубров.

Додав: Кузьменко Остапx

Варто прочитати

В університетській лікарні Тернополя реконструюють приймальне відділення та будують діагностичний блок (відео)

У Тернопільській університетській лікарні розпочали реконструкцію приймального відділення з добудовою діагностичного блоку.   З ініціативи ...