Інтернет-видання Тернопільщини загалом не торкаються теми виборів Президента


Інтернет-видання Тернопільщини порівняно мало публікують новин про політику — трохи більше одного відсотка.

Зважаючи на те, що якраз у розпалі президентська передвиборча кампанія, такий результат доволі несподіваний. До певної міри це можна пояснити тим, що деякі сайти мають окремі розділи для публікацій на політичні теми, а в новинну стрічку ті матеріали не завжди потрапляють, бо не конче новинного формату (аналітичні чи публіцистичні статті, інтерв’ю з політиками тощо).

Та все ж це може бути лише частковим поясненням і не може стосуватися усіх сайтів, адже в деяких з них, навпаки, через стрічку новин проходить увесь контент, навіть ті матеріали, які за формою і змістом мають до новин дуже віддалений стосунок чи й не мають взагалі.

Серед них, зокрема, багато передруків із соціальних мереж. Інформація звідти, безперечно, може бути чудовим джерелом-основою для новин чи інших журналістських матеріалів. Одначе є сумніви у доречності простого копіювання “один в один” повідомлень із соцмереж. Важко не помітити також, що, незалежно від тематики, чимало новин — це, у кращому разі, переписані прес-релізи, а інколи — дослівний та буквальний їх передрук.

Такі результати моніторингу новин тернопільських мас-медіа, що проводився Інститутом масової інформації (ІМІ) з 11 по 15 лютого 2019 року. Аналізувалися новини таких інтернет-видань: «20 хвилин» (RIA), «Терен», «Погляд», «Доба» та «0352». Було проаналізовано 608 повідомлень, що публікувалися в основній новинній стрічці.

Джерело: pressclub.te.ua

Читайте також:

Як тернопільські газети висвітлюють виборчий процес (відео)

Уже відомо, хто на Тернопільщині рахуватиме голоси на виборах. Аби не стали вони “підрахуями”

Інформація про порушення виборчого законодавства у Збаразькому районі не підтвердилася

 

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом  за підтримки «Медійної програми в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

У Хоросткові ремонтують школу

Триває ремонт навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №2 – дошкільний навчальний заклад» у м. ...