gazpostach

Катерина Спітковська: навіщо тримати випускників у заручниках?


Автор: Катерина Спітковська, директор гімназії №107 «Введенська».

Завершується цей навчальний рік. Він не простий, його, безсумнівно, запам‘ятають всі до єдиного, хто має в цей час відношення до освіти.

 

 

Можливо, комусь він навіть сподобався, бо й справді, нові знання, новий досвід. А для когось цей рік – рік розпачу і страху, хвилювань і виснаження. Найприкріше, що ті, хто цього року йдуть зі школи, ВИПУСКНИКИ, відчувають на собі весь цей сюр, що відбувається навколо їх доль.

Освітяни, ближчі до дітей, говорять про те, що ситуацію можна виправити просто: відмінити ДПА в 11 – х класах, як це зробили і в 9-х, і в 4- х, аби розвантажити пункти тестування для складання ЗНО.

Все цілком логічно: кількість дітей зменшиться, тому що ЗНО не потрібно всім дітям, адже хтось вчитиметься за кордоном, хтось не планує вступати до закладів вищої освіти цього року.

Відпустіть дітей! Віддайте їм свідоцтва, і хай вони разом з батьками вирішують, який шлях далі обирають!

Але ж ні! Ніхто не чує цілком зрозумілі аргументи, ніхто не зважає на думку тих, хто їх наводить.

Для чого тримати випускників в заручниках? Навіщо доповідати Президенту маячню про 10 осіб в аудиторії під час ЗНО, якщо ТАК НЕ БУДЕ? Навіщо цей фарс?

А вимірювання температури? Боюся, частина дітей, які від стресу щороку температурять, так і не зможе потрапити на пункт ЗНО, бо їх не пропустять!

А пробне ЗНО? Проведемо його будь-якою ціною! Знехтуємо тими місяцями, які діти просиділи в чотирьох стінах з ослабленим імунітетом, аби тільки все йшло за сценарієм? Хто ті сценаристи?

Ми ж не розважаємось! Ми не граємо! Не ставимо постановки! Ми працюємо з дітьми і заради них. Що відбувається ? Чиновники показують нашим випускникам приклад, який стане для них дороговказом: йдіть за сценарієм, і байдуже на людські долі! Так і з нами вчинять ці діти через якихось 20 років, бо отримали «гарний» урок на старті в доросле життя!

Джерело:

 

Додав: rovesnyknewsx

Варто прочитати

Вчора у ДТП неподалік “Епіцентру” постраждали троє людей

Вчора 23 жовтня, близько 8-ї години ранку, на вулиці Лозовецькій трапилась дорожньо-транспортна пригода з потерпілими. ...