Кому не можна їсти вівсяну кашу

Кому не можна їсти вівсяну кашу

 

Каша з вівсяної крупи – “класика” сніданків. Вона вважається мега-корисної і постійно рекомендується до вживання. Але слід знати: в вівсянці містяться не тільки здорові компоненти. Є категорії людей, яким цей продукт не підходить.

У вівсяній каші присутній фітинової кислота, і це небезпечний елемент. Фітинова кислота уповільнює всмоктування в кишечнику кальцію і таким чином здатна стати причиною дефіциту вкрай необхідного організму мінералу. Крім того, фітинової кислота прискорює вимивання кальцію з кісток.

З цієї причини терапевти радять вкрай обережно давати вівсянку маленьким дітям, чий організм особливо сильно потребує кальцію для формування скелета і зубів. Якщо дитина ослаблена, зростає повільно, вівсянку краще зовсім виключити з раціону. Для здорових дітей її вживання дозволяється, – але строго в помірній кількості.

Також вівсянка може бути небажана для літніх жінок. Після менопаузи жіночий організм починає страждати від нестачі кальцію, що призводить до крихкості кісток і остеопорозу, схильності до переломів. Є вівсяну кашу в таких обставинах не те, щоб не можна зовсім, але вже точно не кожен день. За словами вчених, набагато корисніше є інші каші – перлову, гречану або пшоняну, вівсянка повинна бути набагато більш рідкісним стравою.

Читайте також:

Топ 5 продуктів, які забирають вашу молодість

Міністр радить щодня їсти 5 порцій овочів і фруктів

Що відбувається з організмом, якщо з’їдати одне яблуко в день?

 Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Заочникам і вечірникам проїзд на навчання оплачує роботодавець

Заочникам і вечірникам проїзд на навчання оплачує роботодавець

Відповідно до ст. 219 Кодексу законів про працю України визначено, що власник або уповноважений ним ...