• РЕКЛАМА НА САЙТІ
  • КОНТАКТИ
СПЕЦТЕМА: ВІЙНА З рф
Неділя, 13 Липня, 2025
Ровесник NEWS
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
  • NEWS
  • Суспільство
  • LIFESTYLE
  • Освіта
  • Спорт
  • Цікаве
  • Кримінал
  • Політика
  • Економіка
Немає результатів
Переглянути всі результати
Ровесник NEWS
Немає результатів
Переглянути всі результати

На Тернопільщині дружина ветерана вирощує раків

Опубліковано: 21 Липня, 2024
A A
Любов Олексійко. Суспільне Тернопіль

Любов Олексійко. Суспільне Тернопіль

Дружина ветерана російсько-української війни та багатодітна мати Любов Олексійко започаткувала бізнес із вирощування раків. Про це вона розповіла Суспільному.

Мінігрант на власну справу жінка виграла під час проєкту “Курс на Незалежність” від благодійного фонду “Повір у себе”. Ферму раків облаштувала в селі Драганівка, що на Тернопільщині. Зараз у неї — 18 маточних сімей, а сама потужність лінії вирощування дозволить мати до 70 кілограмів раків за рік.

Любов Олексійко розповіла Суспільному, готова допомагати іншим ветеранам писати гранти, аби розвивати такий бізнес.

Дружина ветерана російсько-української війни справу започаткувала, вигравши мінігрант від благодійного фонду “Повір у себе”.

“Цей бізнес ми відкрили навесні 2024 року, завдяки гранту “Курс на незалежність”. Я планувала відкрити лінію з вирощування раків, щоб урізноманітнити свій асортимент, щоб з часом мати більший прибуток. На даному етапі ми тільки започатковуємося, взяли маточне стадо, щоб можна було розвинутися та вирощувати малька. І тоді вже будемо переходити до збільшення потужностей суто на вирощуванні з малька. Наразі в нас є 18 маточних сімей, поки вони ще знайомляться”.

За грантом придбали все обладнання. Зараз у будинку 7 стелажів з басейнами. Любов каже, є також система фільтрації та аерації.

“Помпа подає воду у фільтр, у фільтрі є глина та цеоліт, які проводять біологічне очищення, потім водичка подається у верхній стелаж і методом стікання поступає до усіх стелажів. Також для того, щоб раки нормально жили, то їм потрібен кисень. В нас безперебійна установка, яка допомагає забезпечувати киснем кожну поличку. Коли немає світла — вона працює на акумуляторі до семи годин. Взимку ставимо додатково нагрівачі. Але вони багато світла тягнуть, тому економічно трохи невигідні”.

Любов говорить, що у штучній водоймі ракам важливо створити умови, які наближені до природних. “З пластмасових труб ми нарізаємо хатинки, бо рак мусить мати, де ховатися. Він особливо вразливий тоді, коли він проходить процес линяння. Рак дуже м’якенький, а інші раки відчувають, що він ослаблений і коли не сховається, вони можуть його пошкодити, також присутній канібалізм. Щоб були більш-менш природні умови, протягом сезону сушимо гілочки, листки. За тиждень часу з гілочки залишається лише дерево, все інше вони з’їдають. Годуються вони або рослинним гранульованим кормом, який ми теж виробляємо самостійно, або опариші, хробаки, вони багато різного їдять, рибу перемелюю, додаю зерна і виготовляю також такий корм для них”.

Жінка каже, що процес вирощування раків довготривалий. З малька до дорослого вони виростають за пів року. Ікру ж самка може відкладати кожних три місяці. Під час цього її потрібно пересаджувати в окремий басейн. Згодом малька теж потрібно перемістити в окрему водойму та підгодовувати.

“Це маленька дівчинка, їй приблизно 8 місяців, вона вже більш-менш дожила до статевого дозрівання і її вже можна запускати, можливо щось і вдасться з нею”.

Зараз Любов Олексійко бачить два шляхи розвитку її бізнесу.

“На цих потужностях, що є, можна мати 70 кілограмів у рік. Якщо орієнтуватися суто для вирощування малька, то цієї потужності цілком вистачає, оскільки мальок буде час від часу йти на продаж. Ми бачимо розвиток і в виробництві малька, у виробництві додаткових потужностей для вирощування, оскільки м’ясо рака цінне, багате протеїнами”.

Займатися власною справою жінку мотивували діти, їх у Любові п’ятеро, а також відсутність роботи, яку б могла поєднувати з материнством. Зараз жінка налагоджує роботу власного підприємства та готова допомагати іншим ветеранам започатковувати свою справу.

“Щоб вони не боялися наважитися і розуміли, що після того, як закінчується служба у війську — це не кінець світу, це можна знайти справу до душі. А ми, звичайно, можемо допомогти скласти на будь-який грант заявку”.

Любов Олексійко говорить, за грантом “Курс на незалежність” отримала майже 20 тисяч євро.

“Паралельно, окрім того, що дали кошти, є навчання, є допомога на кожному етапі. З особливостей є те, що ти мусиш віддати 10% від свого гранту на громаду. Вони підбирають, яка є громада бідніша. Ми українці мусимо підтримувати одне одного, щоб у всіх все було добре”. Конкурс грантів втілюється за партнерства київського агрохолдингу з Урядом Німеччини, Федеральним Міністерством економічної співпраці та розвитку, німецьким банком розвитку та благодійним фондом “Повір у себе”.

Заявки можуть подати жителі семи областей України. Перевагу в отриманні гранту надають сім’ям ветеранів. Станом на 1 травня цього року за грантом допомогу отримали 160 підприємців, йдеться на офіційному сайті благодійного фонду “Повір у себе”. Загальна сума грантів становила 2 мільйони євро.

Більше на відео

Теми: бізнесветераниГоловне

Перегляньте Також

Гуркіт чекає на дівчат і хлопців
NEWS

Патріотичний табір Гуркіт чекає на дівчат і хлопців від 14 років

12.07.2025
Хто стояв за спиною аудиторів
NEWS

Хто стояв за спиною аудиторів під час атаки на Тернопільську міськраду

12.07.2025
Міністр нагородив захисника з Тернопільщини
NEWS

Міністр оборони нагородив захисника з Тернопільщини Хрестом пошани

12.07.2025
Московські попи не пустили людей із домашніми улюбленцями
NEWS

Московські попи не пустили людей із домашніми улюбленцями до укриття при церкві

12.07.2025
ТНПУ став найкращим педагогічним закладом
NEWS

ТНПУ став найкращим вищим педагогічним закладом України

12.07.2025
Тернопільська митниця забезпечила 4 мільярди до бюджету
NEWS

Тернопільська митниця забезпечила майже 4 мільярди гривень до бюджету

12.07.2025
завантажити ще
Наступний допис
Зброя. Ілюстративне зображення

В тернопільському готелі майор застрелив військовослужбовця прикордонної служби

Квас “Опілля” із яблучним смаком

Опілля зварило новий квас з яблучним смаком

Опілля квас Опілля квас Опілля квас

Популярне

  • На Тернопільщині сплюндрували територію ландшафтного парку

    У селі Біла на Тернопільщині сплюндрували територію ландшафтного парку

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • У Тернополі з’явилися чотири нові автобусні маршрути

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Доки в одній частині Тернопільщини вирувала негода, інша – потерпала від вогню

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Юнака з Чортківщини завербували спецслужби ворога через Telegram для диверсії

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0
  • Тернопільський притулок для тварин припиняє свою діяльність через мобілізацію керівника

    0 поширень
    Поширити 0 Tweet 0

Свіжі публікації

Гуркіт чекає на дівчат і хлопців

Патріотичний табір Гуркіт чекає на дівчат і хлопців від 14 років

12.07.2025
Хто стояв за спиною аудиторів

Хто стояв за спиною аудиторів під час атаки на Тернопільську міськраду

12.07.2025
Міністр нагородив захисника з Тернопільщини

Міністр оборони нагородив захисника з Тернопільщини Хрестом пошани

12.07.2025
Московські попи не пустили людей із домашніми улюбленцями

Московські попи не пустили людей із домашніми улюбленцями до укриття при церкві

12.07.2025
ТНПУ став найкращим педагогічним закладом

ТНПУ став найкращим вищим педагогічним закладом України

12.07.2025
Ровесник NEWS



ГО Медіа-центр Тернопіль

Тернопільські молодіжні новини "РовесникNEWS". Всі права збережено. Усі права на інформаційні матеріали, розміщені на сайті «РовесникNEWS» / rovesnyknews.te.ua, захищені українським законодавством про авторське право та інші суміжні права. При використанні, передруку інформаційних та фото-,відеоматеріалів сайту, гіперпосилання на «РовесникNEWS» має міститися в першому абзаці тексту. Точка зору редакції може не збігатися з точкою зору автора, а усі опубліковані матеріали не претендують на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, про яку йдеться. Редакція не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації, а також може не поділяти погляди та думки, висловлені читачами сайту в коментарях до статей, а сам ресурс виконує винятково роль носія. Матеріали з поміткою (R) публікуються на правах реклами. Інформаційні матеріали сайту rovesnyk.te.ua є інтелектуальною власністю інтернет-ресурсу "РовесникNEWS".

Немає результатів
Переглянути всі результати
  • Віджет новин
  • КОНТАКТИ
  • Молодіжні новини
  • РЕКЛАМА НА САЙТІ

© 2025 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.