gazpostach
підлітки

Підлітки беруть участь в смертельній грі – нюхають газ заради кайфу

Як це припинити


Тепер підлітки заради популярності вдихають газ для запальничок та нюхають освіжувачі повітря. В Україні з’явилась ще  одна небезпечна дитяча “розвага”. Вже і назву має – сніфінг.

Про цю нову естафету популярності не з чуток знають медики. У Дніпрі та Криму вже зафіксували перший смертельний випадок від такої «забави». І лікарі кажуть, хоч кайфу від такого газу діти не отримують, та наслідки відчутні.

За словами медичної директорки КНП «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ТОР Ганни Мончак, це може бути подразнення дихальних шляхів, слизової оболонки носа, ротової порожнини, сльозотеча. Є звичайно небезпечніші ускладнення, наслідки – це порушення дихання, як прискорене дихання так і сповільнене. Найнебезпечніше — зупинка дихання.

Проте такі ігри приносять не тільки фізичну шкоду, але й психологічну, зазначили експерти. Газ для запальничок — не єдине, що нюхають підлітки. В хід йдуть освіжувачі повітря, ацетон та фарби, які розпилюються. В результаті – звикання, і як наслідок – токсикоманія.

У Тернополі подібні випадки сніфінгу не зареєстровані. Проте підлітки розповіли, що такі відео для тік-току їхні ровесники знімають все частіше.

Додав: Кузьменко Остап


x

Варто прочитати

Стецько Ярослав

У Тернополі та Великому Глибочку вшанували 110 років з дня народження провідника ОУН – Ярослава Стецька

19 січня, у селі Великий Глибочок, що на Тернопільщині, відбулися заходи з нагоди 110-ої річниці ...