Коментує Гірняк Андрій Несторович – кандидат психологічних наук, доцент, доцент кафедри психології та соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету, член Соціологічної асоціації України:
– Державний реєстр виборців повідомляє, що голосувати на виборах можуть 35,6 мільйонів українців.
Але прогнози щодо того, скільки людей насправді прийде на виборчі дільниці, невтішні, і на це є низка причин.
По-перше, не голосуватиме переважна більшість населення окупованих Криму та Севастополя, де, за даними ДРВ, проживають майже два мільйони виборців, і окупованих районів Донецької та Луганської областей – разом із підконтрольною територією там нараховують майже п’ять мільйонів виборців.
У свою чергу, на обліку Мінсоцполітики станом на 12 листопада 2018 року перебуває 1,5 мільйони переселенців із Криму та ОРДЛО.
По-друге, останній перепис населення в Україні відбувся ще в 2001 році, а саме відносно нього формується загальна кількість виборців. Як результат, на виборах регулярно рахують голоси “мертвих душ”.
По-третє, соціологи констатують розчарування українців у нинішній політичній системі, як наслідок – відсутність явних лідерів у рейтингах кандидатів у президенти. Кожен четвертий українець не планує брати участь у виборах, а на Донбасі – кожен третій.
Основний аргумент відмови від участі у виборах – відсутність кандидата, за якого варто було б проголосувати. Про це казали більше половини опитаних як на Заході, так і на Сході.
Інфографіка: https://zak-kor.net/1454-aktivnst-viborcv-za-vkom-nfografka.html
Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом за підтримки «Медійної програм в Україні», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.
Читайте також:
На Тернопільщині майже 829000 виборців можуть обирати Президента
Опитування: жителі області вірять на краще після виборів
Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини
Прокоментуйте