gazpostach
На Тернопільщині майже 829000 виборців можуть обирати Президента
Portrait of doubting woman on white background

На Тернопільщині майже 829000 виборців можуть обирати Президента


У виборах Президента України зможуть взяти участь майже 829 тисяч виборців з Тернопільської області. Такі дані з Державного реєстру виборців.

Кількість виборців у Тернополі – 181961, а у містах обласного значення: Бережани – 14024, Кременеці – 15841 та Чорткові – 21945.

З 17 районів області найбільше виборців у Тернопільському, Чортківському і Кременецькому, а найменше у Монастириському районі.

Нагадаємо, що право голосу на виборах Президента України мають громадяни України, яким на день виборів виповнилось вісімнадцять років, окрім повнолітніх осіб, які визнані судом недієздатними. Виборець має лише один голос і може використати його лише на одній виборчій дільниці. Реалізація активного виборчого права забезпечується шляхом включення громадян до списку виборців на відповідній виборчій дільниці: звичайній, спеціальній, закордонній – утворених на постійній основі, чи спеціальній – утвореній на тимчасовій основі. Варто додати, що відповідно до статті 35-1 ЗУ «Про вибори Президента України» виборець має право на тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси відповідно до частини 3 статті 7 ЗУ «Про державний реєстр виборців». Для цього громадянин повинен звернутися із заявою до відповідного органу ведення Реєстру та додати копії необхідних документів. Детальніше про процедуру тимчасової зміни місця голосування можна ознайомитись на сайті ДРВ».

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом  за підтримки «Медійної програм в Україні», що фінансується Агентством США з міжнарод-ного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 

Читайте також:

Чи порушують на Тернопільщині виборче законодавство

Опитування: жителі області вірять на краще після виборів

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

 

Додав: rovesnyknewsx

Варто прочитати

виставка

Визначили кращих художників-аматорів Тернопілля

Усього в експозиції представлено 65 живописних та графічних творів. Більшість із них надані авторами на ...