Готуючись до ЗНО, важливо знати, які завдання скільки «коштують». Український центр оцінювання якості освіти вже затвердив схему нарахування балів, згідно з якою будуть підраховувати успіхи випускників в 2019 році. EtCetera з’ясовував, як будуть оцінювати роботи школярів.
ВИБІР ПРАВИЛЬНОЇ ВІДПОВІДІ. Такі завдання складаються з умови і 3-5 варіантів відповідей, один з яких – правильний. Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.
Такі завдання будуть в тестах з української мови та літератури, історії України, іноземних мов (англійської, німецької, французької, іспанської), математики, фізики, біології, хімії та географії.
ПОШУК ВІДПОВІДНОСТІ. Ці завдання складаються з основи і двох колонок інформації, позначених чотирма цифрами (ліворуч) і чотирма буквами (праворуч). Учневі потрібно утворити «логічні пари». За кожну правильну він отримає 1 бал. Тобто за повністю виконане таке завдання можна отримати 4 бали.
Такі завдання використовуються в тестах з української мови та літератури, історії України, математики, фізики, біології, хімії та географії.
ПРАВИЛЬНЕ АБО НЕПРАВИЛЬНЕ ТВЕРДЖЕННЯ. Учневі потрібно визначити правильність чи неправильність наданого твердження. Кожне «коштує» 1 бал.
Такі завдання використовуються в ЗНО з англійської, німецької та іспанської мов.
ЗАПОВНЕННЯ ПРОПУСКІВ. У завданні потрібно доповнити абзаци або пропозиції в тексті запропонованими варіантами. Один правильно заповнений пропуск – це 1 бал.
З такими завданнями зустрінуться ті, хто буде складати англійську, німецьку, французьку та іспанську мови.
ПРАВИЛЬНА ПОСЛІДОВНІСТЬ. Завдання пропонує розташувати події (явища, факти або процеси), позначені літерами, у правильній послідовності. 3 бали зарахують, якщо правильно буде вказано послідовність усіх подій; 2 бали – за правильно вказані першу та останню події; 1 бал – за правильно вказану першу або останню подію. Усі інші варіанти – це 0 балів.
Такі завдання використовуються для перевірки знань з історії України.
3 ВІДПОВІДІ З 7 ВАРІАНТІВ. Є 7 варіантів відповіді, 3 з яких – правильні. За кожен правильно вказаний варіант учасник ЗНО отримує 1 з 3 можливих балів.
Такі завдання представлені в тестах з історії України та географії.
3 ВІДПОВІДІ З 3 ГРУП ВАРІАНТІВ. Завдання складається з основи і трьох груп (стовпчиків) відповідей, позначених цифрами. У кожній групі тільки одна правильна відповідь, кожна з яких «важить» 1 бал.
З такими завданнями стикнуться учасники ЗНО з біології.
КОРОТКА ВІДПОВІДЬ. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю діляться на 2 типи: структуровані і неструктуровані.
Структуровані (фізика і математика) складаються з основи і двох частин і передбачають вирішення завдання. За кожну правильно розв’язану частину – 1 бал. Тобто всього за це завдання можна отримати 2 бали.
Неструктуровані (фізика, математика, хімія і географія) передбачають вирішення завдання. За правильну відповідь учень отримує 2 бали.
РОЗГОРНУТА ВІДПОВІДЬ. Якщо це тест з математики, то учаснику треба буде розв’язати задачу. Максимальна кількість балів за це завдання – 4 або 6, в залежності від різновиду завдання.
Якщо це іноземна мова, то завдання передбачає створення власного висловлювання відповідно до запропонованої комунікативної ситуації. За це завдання можна отримати максимум 14 балів.
Якщо це тест з української мови та літератури, то учневі потрібно буде створити аргументоване висловлювання на дискусійну тему. У цьому завданні можна набрати до 20 балів.
Прокоментуйте