Наскільки точними бувають рейтинги учасників виборів

Коментує Рівна Анастасія – студентка групи МП-41 юридичного факультету ТНЕУ:

– Щоб зрозуміти, наскільки точними можуть бути рейтинги, варто порівняти останні опитування перед виборами та результати голосування.

Якщо проаналізувати останні шість виборчих кампаній з 2004 по 2014 рік, то в двох з них максимальні відхилення результатів голосування від останніх рейтингів становили 3%, на двох виборах максимальне відхилення було 5%, і ще на двох – 7-8%.

Але треба розуміти, що останні опитування могли проводитись аж за три тижні до виборів, оскільки раніше закон забороняв публікацію рейтингів пізніше, ніж за 15 днів до виборів. За останні три тижні багато хто міг змінити свою думку.

Згадаємо, які найбільші розбіжності були між останніми опитуваннями і виборами:

Наскільки точними бувають рейтинги учасників виборів Щоб зрозуміти, наскільки точними можуть бути рейтинги, варто порівняти останні опитування перед виборами та результати голосування. Якщо проаналізувати останні шість виборчих кампаній з 2004 по 2014 рік, то в двох з них максимальні відхилення результатів голосування від останніх рейтингів становили 3%, на двох виборах максимальне відхилення було 5%, і ще на двох - 7-8%. Але треба розуміти, що останні опитування могли проводитись аж за три тижні до виборів, оскільки раніше закон забороняв публікацію рейтингів пізніше, ніж за 15 днів до виборів. За останні три тижні багато хто міг змінити свою думку. Згадаємо, які найбільші розбіжності були між останніми опитуваннями і виборами.

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом  за підтримки «Медійної програм в Україні», що фінансується Агентством США з міжнарод-ного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Читайте також:

Брехня-2018. Як кандидати в президенти брехали та маніпулювали у передвиборчий рік

Знову на Тернопільщині порушують виборче законодавство 

Кандидати у Президенти скуповують цілі сторінки районних газет Тернопільщини

 

 Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

За продаж тютюну неповнолітнім 13 підприємців Тернопільщини позбавили ліцензій

З початку року за продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років, позбавили ліцензій ...