Тернополяни цікавляться: скільки кандидатів на голову держави було у попередні роки

Гірняк

Коментує Гірняк Андрій Несторович – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології та соціальної роботи Тернопільського національного економічного університету, член Соціологічної асоціації України:

– Така безпрецедентно рекордна кількість кандидатів у президенти пояснюється кардинально різними мотивами котрими керуються претенденти, подаючи документи у ЦВК, а саме:

  1. Прагнення прийти до влади з метою реалізації програмних засад певної політичної сили (П.Порошенко, Ю. Тимошенко, А. Гриценко та інші високорейтингові лідери соціологічних опитувань).
  2. Участь у президентських перегонах не для перемоги у них, а для підвищення рейтингу політичної партії і відповідно збільшення шансів проходження її до Верховної Ради України на осінніх виборах поточного року. Тобто здійснення акумуляції власного електорату напередодні парламентських виборів (для прикладу – Віталій Скоцик, Андрій Садовий, Руслан Кошулинський та ін.).
  1. Прагнення різних олігархів завести декілька своїх «кишенькових» політичних сил в парламент і стати серйозними гравцями у формуванні коаліції та Уряду. Для цього створені різні політичні проекти за принципом «не класти усі яйця в одну корзину» для котрих вибори президента є своєрідним «пробним каменем».
  2. Задіювання політтехнології «відтягування голосів» від лідерів перегонів. Для прикладу – одним із кандидатів у президенти є нардеп від «Народного Фронту» Юрій Володимирович Тимошенко як повний теска очільниці ВО «Батьківщина» Ю.В. Тимошенко.
  3. Спроба уникнення кримінальної відповідальності. Зокрема, до ЦВК подали документи для участі у президентських виборах Надія Савченко (яка знаходяться під арештом), Роман Нассіров (котрий перебуває під слідством), Володимир Олійник (виїхав у Росію з президентом-тікачем В. Януковичем).
  4. Намагання нагадати про себе, повернутись у «велику політику», здійснити «політичне реанімування» дискредитованої чи низькорейтингової політичної сили (Олександр Мороз, Інна Богословська, Арсеній Яценюк і т.п.).
  5. Ознака нездатності політичного істеблішменту домовлятися та об’єднуватися довкола консолідуючої політичної платформи. Це відбувається внаслідок клонування численних політичних партій вождистського типу. Іншими словами, реалізація на практиці відомого прислів’я: «Де два українці – там три гетьмани”

Інфографіка: ТСН

 

Контент виготовлено у співпраці з Тернопільським прес-клубом  за підтримки «Медійної програм в Україні», що фінансується Агентством США з міжнарод-ного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

 Автор: rovesnyknews

Залишити коментар

Ваш email ніде не буде показанийОбов'язкові для заповнення поля позначені *

*

x

Варто прочитати

Юний тернополянин Володимир Войтович виборов бронзу на чемпіонаті світу в Болгарії

Наш земляк Володимир Войтович повернувся зі столиці Болгарії з бронзовою нагородою. Там проходив чемпіонат світу ...