За багаття на дачі може бути штраф до 3400 грн


Народні обранці вирішили захистити громадян України від диму і кіптяви. Внесено пропозицію прописати в адміністративному кодексі штрафні санкції за самовільне спалювання твердих побутових відходів, листя восени і сухої трави по весні.

Автори законопроекту наголошують на шкідливі речовини, які потрапляють в повітря при спалюванні сміття. Особливо їх турбує практика знищення відходів таким чином в селі, де часто немає доступу до централізованих послуг вивезення та утилізації сміття. І хоча ніякої альтернативи вони людям не пропонують, спалювання, вважають автори, слід суворо заборонити.

Зокрема, за перший проступок простим українцям передбачається штраф до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів (1360 грн.). А для підприємств та ФОП – до 100 НДМГ (1700 грн.).Повторне порушення протягом року буде коштувати фізособі максимум 1700 грн. штрафу, а на юрособу можуть накласти санкції до 3400 грн.

Проект робить обмовку, встановлюючи штрафи тільки щодо спалювання «при використанні об’єктів благоустрою». Однак перелік останніх включає вулиці і дороги населених пунктів. До того ж нардепи пропонують розширити список, додавши в нього садові товариства, а також дачні та гаражні кооперативи.

Джерело: lenta.ua

Додав: rovesnyknews
x

Варто прочитати

Молоді вчителі будуть під контролем наглядачів протягом першого року роботи

Випускникам закладів вищої освіти, які не мають досвіду педагогічної діяльності та прийматимуться на посаду педагогічного ...